SEO Hizmetleri

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında yükselmek için yapılan işlemlerdir. Arama motorlarına reklam vererek web sitesinin en üst sayfada yer alması kolay ancak maliyetli bir işlemdir. SEO ile arama motorlarında organik olarak yükselerek çok daha az maliyetle daha fazla geri dönüş almak mümkündür.

Günümüzde kurumsal firmalar gerek kendi bünyesinde uzman çalıştırarak gerekse SEO hizmetleri sunan firmalar ile arama motorlarında yükselmeyi hedeflemektedir.

SEO Analizi

Web sitesinin istenen anahtar kelimelerde yükselmesini sağlamak için her bir anahtar kelime incelenmelidir. Sektördeki rakipler analiz edilerek bu plana göre bir SEO çalışması hazırlamak daha uygundur.

SEO Metotları

Site İçi SEO

Web sitesinde bulunan başlıklar, açıklamalar, başlık etiketlerinin doğru kullanımı, SSL sertifikası kullanımı gibi durumlar site içi SEO olarak tanımlanır. SEO'da en önemli kısım burasıdır. Site içi SEO çalışması yapılmadan site dışı SEO uygulamak bir web sitesi için faydadan çok zarar getirir.

Site Dışı SEO

Sosyal medya hesaplarının açılması ve bu hesaplarda aktif olarak paylaşım yapılması, başka kaliteli web sitelerinden backlink alınması gibi işlemler site dışı SEO olarak tanımlanır. Site içi SEO çalışmasından sonra site dışı SEO uygulamak çok önemlidir. Aksi taktirde uygulanan site içi SEO anlamsız hale gelecektir.

SEO'nun Amacı

Fazla ücret harcamadan arama motorlarında en üstte yer almak ve buradan daha fazla geri dönüş almaktır.

İyi bir analiz ve SEO çalışmasıyla başarısız olmak imkansızdır. Sektör durumu ve dinamikleri takip edilerek web sitesinin 3-9 ay arasında istenen seviyeye gelmesi sağlanır.

SEO Fiyatları

Her bir sektör kendi içerisinde analiz edilir, istenen anahtar kelimelerin yoğunluğuna göre SEO hizmeti ücretlendirilir. SEO çalışmasında kesinlikle sabit bir ücret yoktur ve sektörlere göre ücretler değişiklik göstermektedir.